Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zdravím! Ahoj! Dobrý den!

Jsem jeden z majitelů bytu v Rezidenci EXPO. Tyto stránky jsem založil proto, aby měli možnost se budoucí sousedé

  • lépe poznat

    • sdělit si své radosti 

      • i strasti týkající se našeho nového společného bydlení...

 

kontakt:  ladis.hruska@seznam.cz

 

 

Obrazek

 

Zde můžete zde diskutovat o tom, co vás zajímá, s čím chcete poradit, co vás trápí... Tak vzhůru do toho, sousedé... :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

TERASA

(Lucie, 8. 6. 2010 11:08)

jen jeste male info k terase...dnes jsem mluvila s pani Nezbedovou ze spravy PSN - verdikt:
zavirani v 22:00 se projedna
na virivku snad prijede servis - jestli jste tam nekdo v posledni dobe byl...tak dle barvy a "vune" vody asi chapete proc :-)

naprselo do bytu

(Lucie, 8. 6. 2010 10:23)

Ahoj V,
bydlim v devatem patre.A jiz pred stehovanim jsem upozornovala pana krasu na skvrny (evidentne zaschla voda) na strope mezi oknem a garnizi. Nejprve mi bylo receno, ze se tam dostala voda, kdyz cistili fasadu vabkou, jenze deste minulych tydnu tuto verzi bohuzel vyvratily... Minuly tyden lezli po fasade horolezci a selikonovali spary... Snad to pomuze! Od te doby neprselo... Skvrny ocekavam, ze prijdou premalovat... Treba jsem smolik a bylo to jen u me... Doufam za Vas ;-) L.

Napršelo do bytu?

("V", 7. 6. 2010 21:38)

Ahoj Lucie,

kudy ti napršelo do bytu? V kterém patře bydlíš?

V.

terasa atd.

(Láďa, 7. 6. 2010 19:17)

Ahoj, sousedé!
K terase: samozřejmě jako každého, i mě zavíračka terasy zarazila, ale bylo mi řečeno, že řád může společenství vlastníků upravit k potřebám svým. Podle mě postačí, když k současnému znění připíšeme, že návštěvníci terasy musí po 22té hodině ctít klidovou zónu a vše bude vpohodě. Také si popravdě neumím představit, že mě třeba uklízečka vyhání z mé vlastní kanceláře a zamkne ji přede mnou :-)
K elektroměrům: řeší se, uvidíme a nebo uvidí někdo jiný, nechme se překvapit vývojem.

TERASA

(Lucie, 7. 6. 2010 16:19)

Zdravim též Miro,

ano bohuzel je napsan provozni rad od PSN - terasa k pouziti pouze od 8:00 - 22:00 o vikendu snad jeste mene... Terasu kazdy vecer uzamyka recepcni... Vubec se mi to nelibi! A duvody nechapu :-(
Lucie

uzavření terasy??

(Miry, 7. 6. 2010 16:07)

Zdravím!
Téma uzavírání terasy se tu skutečně ještě neotevřelo, já o něčem takovém ani nevím!! Proč by se ta terasa měla uzavírat? Kdo ji má uzavírat??

Jinak k UPS se také přidávám :)

elektromer + upc

(Lucie, 7. 6. 2010 14:20)

Zdravim sousedy! A tez dekuji administratorovi za zalozeni techto stranek...
Jen strucne bych se rada vyjadrila k nekolika bodum:
1) elektromer - dle me konzultace s pravniky, PSN nema narok - pripojeni se tedy nechystam platit a pripojim se rada k hromadne reklamaci tohoto naroku..
2) stav - bohuzel mi hned v prvnich 2 tydnech naprselo do bytu, snad patecni akce horolezcu situaci zachrani!!!
3) predani - pozor vsichni! radim vymenit zamek! byt jsem jiz mela predan a po nastehovani veskereho sveho "jmeni" v me nepritomnosti a bez upozorneni delnici provadeli upravy uvnitr bytu!!!
4)UPC - rada se pridam k hromadnemu zapojeni se slevou
5) PROTEST PROTI UZAVRENI TERASY!!! - toto tema se zde jeste neotevrelo...ale vyzivam k diskuzi...neprijde mi uplne normalni branit nam po desate hodine v pristupu na terasu! Samozrejme je treba respektovat nocni klid..ale nevidim duvod, proc by si treba kurak po desate nemohl dojit na cigaretu!!!

Jeste jednou zdravi sousedka Lucie

už nejenom elektroměr :(

(Petra, 7. 6. 2010 12:20)

...reaguju stručně, protože už všichni víme, že tohle nejspíš nebude poslední věc, kterou budeme muset řešit...nechci, aby to došlo tak daleko, že místo toho, abych si užívala nového bytu a zařizování, budu řešit kiksy PSN, které nám tocelé budou znepříjemňovat.

elektroměr

(olga, 5. 6. 2010 10:21)

V nejbližších dnech nám zašlou vyjádření k poplatkům. Myslím, že by to mělo být v pořádku. Opravdu tato záležitost patři ke standardům a měli s tím v projektu počítat. Jinak mně se bydlí zatím dobře a to ještě nemám ani hototvou kuchyň. Nejsou rovné podlahy, stěny ani dveře- ale dům konstrukce prostě není nová. Musím říct, že jsem to čekala horší- viděla jsem toho už totiž celkem hodně. Nevíme ovšem, co nás čeká v budoucnu- i proto mě elektroměr "namíchl"- nemuselo by to tím končit. Mějte se krásně a užívejte si to.

Nové bydlení

(Luca, 4. 6. 2010 16:14)

Zdravím, já se nastěhovala poslední týden v květnu bez větších obtíží. V bytě jsem neměla žádné závažné nedostatky a bydlí se mi tam parádně. (o:
Elektroměr mě taky pěkně namíchl, proto se k případné akci určitě přidávám... Tohle není od PSN korektní. Jinak jsem s nimi neměla problém a vše proběhlo dle dohody.

Přeju krásný víkend,
Luca

Stížnost

(Klára, 4. 6. 2010 15:59)

Zdravím, tak já už jsem stížnost na poplatek dneska zaslala a také jsem jim tam citovala občanský zákazník. A navíc jsem musela využít - pošty, faxu a emailu, protože mám první reklamaci. Mám špatně utěsněný sprchový kout a teče mi tam voda....:O(

Elektoměr

(Dita, 4. 6. 2010 15:46)

Budeme organizovat nějakou class action proti PNS ohledně toho poplatku za elektoměr? Myslím, že na to nemají právo.

Elektroměr

(Olga, 4. 6. 2010 8:57)

Zdravim obyvatele na Expu. Co se tyka poplatku za elektromer- nemaji nato dle dvou nezavislych pravniku pravo. Tato castka mela byt zahrnuta v kupni cene. Mam dotaz jeste k internetu- podarila se vam tedy dojednat nejaka sleva- take bych se chtela pripojit, napiste nejaky kontakt? Jinak jsem tu docela spokojena...

expo

(bara, 4. 6. 2010 0:02)

... pozdrav pro pana, ktery minuly tyden v doprovodu sve rodiny oznacil "expo" dum "odlozenych zen"....

elektroměr

(Pavla, 2. 6. 2010 11:15)

Dobrý den,

dle domluvy ze dne 31.5.2010 zasílám návrhy na možné řešení připojení elektroměru, které jsou navržené rovněž budoucí obyvatelkou bytu v EXPU.

Elektroměr

1) je otázkou z jakého důvodu byl příkon navyšován – může to mít vazbu na povolení kolaudačního souhlasu, který je ale plně v dispozici PSN, nebo na nadimenzování domu, bytu v souladu se stavební dokumentací, tak už je plně v gesci PSN.
2) také záleží na tom, kdy se to stalo, protože jsem byly seznámeny se stavem předmětu převodu a toto nám nesdělili – v tomto stavu to také dle smlouvy kupujeme
3) nevíme, z čeho vyplývá výše platby – zřejmě ze sazebníku energetiky a tam je otázkou, jak je to upraveno
4) s energetiky v tomto směru nemáme žádný smluvní vztah – pouze vstupujeme do toho stavu, který už existoval a při přepisu smlouvy to není nové zapojení a navýšení příkonu, ale jen akceptace stavu stávajícího, otázkou je vnitřní úprava energetiky, ale myslím, že při přepisu na další osobu je prostě navýšen příkon a tím to končí, včetně poplatků
5) ve smlouvě nemáme domluveno žádné plnění nad rámec kupní ceny ani převzetí cizích závazků a ani zmocnění pro PSN, aby navýšení příkonu za nás na naše jméno a náš účet učinila, mám tedy za to, že PSN jednala sama za sebe jako jednatel bez příkazu, nebo jednala na svůj vrub a možná i z důvodů, že takový úkon potřebovala např. k té kolaudaci.

§ 33 OZ Jednání bez příkazu

(1) Překročil-li zmocněnec své oprávnění vyplývající z plné moci, je zmocnitel vázán jen pokud toto překročení schválil. Neoznámí-li však zmocnitel osobě, se kterou zmocněnec jednal, svůj nesouhlas bez zbytečného odkladu po tom, co se o překročení oprávnění dozvěděl, platí, že překročení schválil.

(2) Překročil-li zmocněnec při jednání své oprávnění jednat za zmocnitele nebo jedná-li někdo za jiného bez plné moci, je z tohoto jednání zavázán sám, ledaže ten, za koho bylo jednáno, právní úkon dodatečně bez zbytečného odkladu schválí. Neschválí-li zmocnitel překročení plné moci nebo jednání bez plné moci, může osoba, se kterou bylo jednáno, na zmocněnci požadovat buď splnění závazku nebo náhradu škody způsobené jeho jednáním.

(3) Ustanovení odstavce 2 neplatí, jestliže osoba, se kterou bylo jednáno, o nedostatku plné moci věděla.

Re: Láďa

(Petra, 1. 6. 2010 16:27)

Díky moc, do mailu jsem ti už mail poslala.
S jakým makléřem máte jaké zkušenosti?
Nemáte kontakt na p. Krásu?

Elektroměr

(Vojta II., 1. 6. 2010 16:10)

Zdravím,
zjišťoval jsem něco ohledně elektroměrů. Pokud bylo místo od elektroměru odpojeno déle než pět let, je možné aby se poplatek vyšplhal až k těm 12 tis. Pokud ale bylo místo připojeno v posledních letech, stačí revizní technik jen za cenu za práci.
Víte o tom někdo něco? Jak dlouho je EXPO bez elektroměru?

Re: skorosousedka

(Láďa, 1. 6. 2010 15:39)

Zdravím, Petro! Řiď se vším, co je ve smlouvě. Hlídej si lhůty, i když mně volal makléř vždy předem, ale nemusí to být samozřejmost u všech. Klíče ti dají po předání bytu, až budou skutečně peníze na účtu. Výhrady jsem nějaké měl, do předání je napravily, tedy ty, co se dají, křivé zdi zůstanou křivé... Tak mi to bylo řečeno. Jinak mi pošli svůj mail, zařadím tě do adresáře sousedů a budeš dostávat jakékoliv info a novinky od sousedů. Vítej v EXPU! Láďa

skoro sousedka :)

(Petra, 1. 6. 2010 15:01)

Zdravím budoucísousedé...
Až teď jsem zjistila, že tyhle stránky fungujou, potěšilo mě to. Asi už toho máte víc za sebou co se týče koupi bytu...mám podepsanou smlouvu o smlouvě budoucí a vyřizování hypotéky je v téměř konečné fázi. Ve smlouvě o smlouvě budoucí je v článku to, že kupní smlouvy se budou sepisovat v sídle PSN 21.6.2010 a do 5-ti dnů chtěj mít peníze na účtech. Víte o těchto věcech někdo víc? Nikdo se mi neozývá a rřídím se tím, co je ve smlouvě..jak jste měli průběh vybrání bytu, úpravy, podepisování smluv vy? Už tam někdo bydlíte? Ve kterém okamžiku se předávají klíče? Mátě nějaké špatné zkušenosti s bytem v podobě toho, že Vám tam do doby 2.prohlídky něco předělali? Děkuju...

Láďa

(Re: opravy, bydlení, 28. 5. 2010 12:23)

Já měl také výhrady k podlahám a olištování y včera jsem zjistil, že to napravili. Jinak až peníze dorazí, měl by ti, Jano, volat pan Krása a předat ti byt. Nejlépe si ale zavolej svému makléři, ať ti ověří, jestli už peníze dorazily a pak ať ti dá rovnou číslo na pana Krásu a spoj se s ním sama, jako jsem to udělal já! Hodně štěstí! L.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »